KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Robert Kubica w Rajdzie Niemiec – dzień 2 (live timing, filmy, zdjęcia, wywiady) [Aktualizacja godz. 23:59 – filmy i zdjęcia]

blank
fot. Citroen Racing

Po znakomitym, choć bardzo krótkim początku Rajdu Niemiec, dziś Robert Kubica i Maciej Baran przystąpią do drugiego dnia rywalizacji, który będzie składał się z 6 odcinków specjalnych. Przewaga Polaków nad kolejnymi kierowcami jest już duża. Poniżej znajdziecie wszystko co potrzebne do śledzenia rajdu oraz zdjęcia, filmy i wywiady.

PEŁNĄ RELACJĘ Z CZWARTKU PRZECZYTACIE TUTAJ

LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 10:30)

Robert był średnio zadowolony z wczorajszej jazdy, mimo iż niemal zdeklasował rywali na niecałych 40 kilometrach OS-ów, zyskując blisko 15 sekund przewagi nad drugim w klasyfikacji Elfinem Evansem. Oto klasyfikacja Rajdu Niemiec po dwóch OS-ach:
blank
Robert w wywiadzie dla TVP podkreślał, że zdziwiły go warunki panujące na trasie – było zimniej, dlatego twarde opony pracowały gorzej i było bardzo ślisko. Dzisiejsze OS-y będą nieco wolniejsze, bardziej kręte więc opony powinny lepiej trzymać.
Dziś kierowców czeka 6 OS-ów – będą to dwukrotne przejazdy odcinków Mittelmosel, Moselland i Grafschaft, liczących od 19,94 km do 22,95 km. Oto ich godzinowy rozkład:
Piątek, 23 sierpnia:
godz. 10:43 – OS 3 – Mittelmosel 1 (22,95 km)
godz. 11:31 – OS 4 – Moselland 1 (22,79 km)
godz. 12:24 – OS 5 – Grafschaft 1 (19,94 km)
godz. 14:54 – Serwis   
godz. 16:12 – OS 6 – Mittelmosel 2 (22,95 km)
godz. 17:00 – OS 7 – Moselland 2 (22,79 km)
godz. 17:53 – OS 8 – Grafschaft 2 (19,94 km)
Oto dzisiejsze OS-y na mapie:
blank
Jeżeli chodzi o telewizję, to dziś będzie można obejrzeć krótką relację z rajdu na niemieckim kanale Sport1 oraz kronikę rajdu na TVP.
Piątek, 23 sierpnia:
godz. 16.45 – Relacja z Rajdu Niemiec, Sport1

godz. 20:05 – Kronika Rajdu Niemiec – TVP 1

Wczoraj ukazało się wiele filmów i zdjęć z Robertem, oto najlepsze z nich, które jeszcze nie pojawiły się na blogu:
blank

blank

blank

blank
fot. Eryk Mełgwa

Pozostałe filmy zobaczycie pod następującymi linkami: FILM 1, FILM 2


Aktualizacja godz. 10:30

Robert Kubica będzie startował do dzisiejszych OS-ów ponownie jako 13-sty, tuż za autami WRC.


Aktualizacja godz. 10:45

Rozpoczął się już 3. OS Rajdu Niemiec. Jest pochmurno i gdzieniegdzie pojawiają się krople deszczu. Robert Kubica pojawi się na trasie za około 25 minut.

Aktualizacja godz. 10:55

Sebastian Ogier, lider rajdu, złapał gumę podczas trzeciego OS-u. Robert Kubica natomiast zdecydował się na wybranie wyłącznie miękkiej mieszanki na pierwsze dwa dzisiejsze OS-y. Jest jedynym kierowcą z czołówki, który się na to zdecydował.

Aktualizacja godz. 11:15

Robert Kubica jest już na trasie 3. OS-u. Polak zdecydował się na wzięcie wszystkich opon miękkich. Nasser Al-Attiyah, który również jechał na 4 miękkich oponach powiedział po dojechaniu do mety, że nie był to idealny wybór. Stracił on sporo czasu.

Aktualizacja godz. 11:20

Michał Kościuszko skarżył się po dojechaniu na metę na ogromny ból w plecach, który czuje od uderzenia bokiem w mur. Jest tak silny, że Polak nie może używać hamulca ręcznego. Robert Kubica na miękkich oponach notuje dobre czasy.

Aktualizacja godz. 11:25


„Odcinek był OK, mieliśmy miękkie opony, ale odcinek był w 99% suchy, a spodziewaliśmy się, że będą mokre partie. Musimy bardzo dbać o te opony na kolejnych OS-ach, będzie bardzo ciężko” – powiedział Robert po zakończeniu OS-u. Polska załoga wykręciła czas 14:20.2. Szybszy od Kubicy i Barana był Elfin Evans, ale tylko o 1,4 sekundy.

Aktualizacja godz. 11:35


Robert Kubica zajął ostatecznie 3. miejsce na 3. OS-ie. Wystartował właśnie 4.

blank

Aktualizacja godz. 11:42


Trasa 4. OS-u, który już trwa, również jest sucha, co nie jest dobrą wiadomością dla Roberta Kubicy, który jedzie na miękkich oponach. Na tym OS-ie jest aż 19 nawrotów, co jest złą wiadomością dla opon. Michał Kościuszko, który ma problemy z używaniem hamulca ręcznego z powodu kontuzji, również nie będzie miał lekko.

Aktualizacja godz. 11:58


Robert Kubica jest już na trasie 4. OS-u, który niestety jest całkowicie suchy. Mamy nadzieję, że miękkie opony wytrzymają tę i następną próbę.

Aktualizacja godz. 12:02


Na trasie 4. OS-u zaczął padać drobny deszcz, to dobra informacja dla Roberta i Macieja.

Aktualizacja godz. 12:05


Michał Kościuszko jest już na mecie 4. OS-u. Polak narzeka na ból pleców, który uniemożliwia mu mocne ciągnięcie hamulca ręcznego. Kubica notuje słabe czasy, około 10 sekund wolniejsze niż Evans.

Aktualizacja godz. 12:12


„Mamy większe problemy niż opony. Mam jakiś wyciek na pedałach i jest to duże utrudnienie ponieważ stopa ślizga mi się i dwukrotnie musieliśmy cofać” – powiedział Robert, który okazał się szybszym kierowcą od Evansa na 4. OS-ie!

Aktualizacja godz. 12:18


Robert Kubica ostatecznie był 2. w klasie WRC2 na 4. OS-ie. Polak zyskał jednak przewagę nad drugim w klasyfikacji Evansem. W generalce Kubica i Baran zajmują 8. miejsce:

blank

Aktualizacja godz. 12:38


Ruszył 5. OS, na którego trasie miejscami pada lekki deszcz. Robert powinien pojawić się na mecie za około 25 minut.

Aktualizacja godz. 12:52


Robert Kubica jest już na trasie 5. OS-u. Na jego ostatnich 5 kilometrach pada deszcz.


Aktualizacja godz. 12:56


Coraz
większe problemy ma Michał Kościuszko, który odczuwa coraz większy ból.
Polski kierowca czuje duży ból na dohamowaniach i nie może używać
właściwie hamulca ręcznego. Kościuszko liczy na pomoc fizjoterapeuty na
serwisie. Robert jedzie równym tempem z Evansem.

Aktualizacja godz. 13:02


„Było OK, mieliśmy jeden poważny moment, wjechaliśmy w niewłaściwą uliczkę i straciliśmy trochę czasu, ale udało się pojechać dalej” – powiedział Robert po zakończeniu OS-u. Polak stracił na tej przygodzie kilka sekund. Szybszy od Kubicy był Evans. Szybko jedzie również Paddon.

Aktualizacja godz. 13:13


Robert Kubica nadal jest liderem klasy WRC2 po rozegraniu pierwszych trzech dziś OS-ów. Polak stracił nieco czasu przez zły dobór opon i błąd na ostatnich kilometrach 5. OS-u, kiedy pojechał w złą uliczkę. Przewaga polskiej załogi to 8,3 sekundy. Zapowiada się ciekawe popołudnie.

blank

Aktualizacja godz. 14:05


Za ponad 30 minut kierowcy rozpoczną serwis. Michał Kościuszko przyznaje, że jeżeli jego stan się nie poprawi to rozważą wycofanie się z rywalizacji. Polski kierowca doznał kontuzji po bocznym uderzeniu i odczuwa bardzo silny ból w klatce piersiowej i kręgosłupie.


W samochodzie Roberta Kubicy zapewne zostaną zmienione opony, do naprawy jest również wyciek, który przeszkadzał Robertowi w kokpicie.

blank
fot. Filip Szawarski

Aktualizacja godz. 15:20


Za niecałą godzinę start 6. OS-u. Nie pojedzie w nim Michał Kościuszko, który z serwisu trafił do szpitala na szczegółowe badania. Polak mógł doznać groźnej kontuzji po lądowaniu po skoku. Samochód do serwisu wprowadzał Maciej Szczepaniak.

blank
fot. Eryk Mełgwa

Aktualizacja godz. 15:55

Robert Kubica na 3 ostatnie dzisiejsze OS-y zabrał 4 opony miękkie i 2 twarde.

Aktualizacja godz. 16:15

Wystartował 6. OS Rajdu Niemiec.

Aktualizacja godz. 16:35

Robert Kubica jest już na trasie 6. OS-u. Na mecie powinien pojawić się za około 11 minut.

Aktualizacja godz. 16:48


Kubica i Baran dotarli już na metę 6. OS-u. Kubica powiedział, że dawał maksimum z samochodu. Uzyskał on czas 13:54.7 i był zaledwie o pół sekundy szybszy od Evansa. Wygląda na to, że Robert wygra ten OS.

Aktualizacja godz. 16:56

Robert Kubica i Maciej Baran byli najszybsi podczas 6. OS-u Rajdu Niemiec, nieznacznie wyprzedzając Elfina Evansa.

blank

Aktualizacja godz. 17:05


Rozpoczął się już 7. OS, liczący 22,79 kilometra. Robert pojawi się na trasie za około 25 minut.

Aktualizacja godz. 17:23

Robert Kubica jest już na trasie 7. OS-u. Polak za około 15 minut powinien być na mecie. Na trasie jest sucho, a Robert jako jeden z niewielu używa miękkich opon. 

Aktualizacja godz. 17:31

Robert Kubica traci ponad 5 sekund do Evansa na 7. OS-ie. 

Aktualizacja godz. 17:35

Robert Kubica jest już na mecie 7. OS-u. Polak wygrał z Evansem mimo że ten był znacznie szybszy na międzyczasach. „Na poprzednim OS-ie było mocne lądowanie, uszkodziliśmy tylną szybę, ale poza tym bez problemów” – powiedział Kubica.

Aktualizacja godz. 17:45


Robert Kubica wygrał 7. OS i przed ostatnią dzisiejszą próbą na 9 sekund przewagi nad Eflinem Evansem. Za chwilę startuje 8. OS.

blank

Aktualizacja godz. 18:05


Oto filmy z przejazdów Roberta przesłane przez favonio i Karola Moździerza:

Aktualizacja godz. 18:20


Robert Kubica i Maciej Baran rozpoczęli już ostatnią dziś próbę. Polacy notują niezły czas na pierwszym międzyczasie.

Aktualizacja godz. 18:25

Robert Kubica i Maciej Baran są już na mecie 8. OS-u. „To był trudny dzień, mieliśmy tylko 1 czysty OS. Naprawiając szybę zapomnieliśmy jej zapiąć. Straciliśmy sporo czasu na rożnych drobnych przygodach, około 30 sekund przez drobne niedociągnięcia” – powiedział Kubica po zakończeniu OS-u, który prawdopodobnie znów padnie jego łupem. Elfin Evans ponownie był szybszy na międzyczasach, ale wolniejszy na mecie. Czekamy na kolejnych kierowców.

Aktualizacja godz. 18:32


Robert Kubica i Maciej Baran wygrali ostatni dziś OS i są liderami klasy WRC2 po drugim dniu Rajdu Niemiec. Nad Evansem polska załoga ma 12,4 sekundy przewagi.

blank

Aktualizacja godz. 19:20


Poniżej znajdziecie wywiad z Robertem Kubicą dla TVP Sport oraz 3 kolejne filmy z przejazdów:

Aktualizacja godz. 19:57


Michał Kościuszko wyszedł już ze szpitala, ale jutro nie wystartuje w trzecim dniu Rajdu Niemiec. Kontuzja Polaka jest poważna, ale nie ma złamań.

Oto klasyfikacja WRC2 po 2 dniach:

blank

Aktualizacja godz. 20:30

Za nami kolejny znakomity dzień rywalizacji w Niemczech. Robert Kubica i Elfin Evans stoczyli niesamowity pojedynek, z którego zwycięsko więcej razy wychodził Kubica, ale w ogólnym rozrachunku to Evans nieco odrobił do Roberta. Pozostali kierowcy WRC2 mogą jedynie pomarzyć o zbliżeniu się do tych dwóch załóg.

blank

blank

Aktualizacja godz. 21:20


Poniżej film z przygody polskiej załogi, kiedy jechali z otwartą klapą bagażnika:

Aktualizacja godz. 22:20

Oto wywiad z Robertem po dzisiejszym dniu:

Aktualizacja godz. 23:59

Oto kompilacja przejazdów Roberta i zdjęcia autorstwa Adama i Marco, którym bardzo dziękuję!

blank

blank

blank

Za przesłanie zdjęć i filmów dziękuję Adam i Marco oraz favonio.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi