KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica w aucie DTM – pierwszy test zdany [aktualizacja]

Robert Kubica bardzo dobrze zaprezentował się podczas testów DTM, jakie odbyły się na torze Ricardo Tormo w Walencji. Polak miał być szybszy od wielu zawodników i świetnie czuć się w samochodzie serii DTM. Polak cieszy się ze swojej formy, ale jak mówi, ma jeszcze czas na podjęcie decyzji co do startów w niej.

Nie doczekaliśmy się dziś żadnych informacji dotyczących testowania również w piątek samochodu Mercedesa w Walencji. Polak na pewno zakończył już swoją pierwszą przygodę w DTM, a była to przygoda udana. Robert przejechał 114 okrążeń, czyli bardzo dużo, biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne panujące w Hiszpanii.

WSZYSTKIE ZDJĘCIA, FILMY I WYPOWIEDZI Z WCZORAJ ZOBACZYCIE TUTAJ.

Wszystkich nas interesowały rezultaty Roberta – dokładnych czasów póki co nie mamy, ale wiemy, że Robert był szybki (przypominam doniesienia o 0,5 sek. przewagi nad Garym Paffettem) i przejechał bardzo dużo, bo 114 okrążeń. To świadczy bardzo dobrze o kondycji jego ręki, choć jak widać na filmie, nie nastąpiła drastyczna poprawa jej stanu.

Sam Robert był zadowolony z wczorajszych jazd, oto co powiedział, cytowany przez blog Mikołaja Sokoła www.sokolimokiem.tv: „Sezon DTM zaczyna się dość późno, więc mam czas, ale inne opcje, które mam, muszę rozważyć dość szybko. Zobaczymy, jak będzie. Na pewno DTM jest opcją dla mnie, ale to zależy od wielu czynników i wielu rzeczy, a najważniejsze jest, że tempo i moja forma są dobre. Im więcej jeżdżę, tym lepiej się czuję i tym większa jest poprawa. To bardzo dobrze, zawsze jest dobrze, kiedy ciało się poprawia krok po kroku, z każdym testem i każdym dniem spędzonym na torze.”

Te inne opcje, o których wspomina Polak, to zapewne starty w serii ERC, której kolejne imprezy już niebawem. Zapewne większość z nas wolałaby, żeby Robert w serii DTM „przygotowywał” się do powrotu do Formuły 1. Ogłoszenie decyzji Polaka może nastąpić w każdej chwili, ale nie będzie niespodzianką, jeżeli przyjdzie nam na to jeszcze poczekać.

Testy Kubicy w DTM były wielkim wydarzeniem medialnym – informowały o nich wszystkie serwisy, Facebook i Twitter wprost szalały. Dość powiedzieć, że po opublikowaniu filmu z wczorajszego występu Roberta, strona dtm.tv została przeciążona i przez jakiś czas nie była dostępna.

Biorąc pod uwagę to, jak Kubica był dziś szybki i jaki „efekt medialny” wywołał, można spodziewać się, że Toto Wolff przygotuje ciekawą ofertę dla Kubicy na jedno z 5 jeszcze wolnych miejsc w Mercedesie na sezon 2013. Dodam, że sezon DTM nie jest bardzo absorbujący i Robert mógłby go połączyć z inną formą motorowej aktywności.

Kubica cały czas podkreśla, że wierzy w powrót do Formuły 1 – możecie się o tym przekonać się o już dziś, bowiem ukazał się już najnowszy numer miesięcznika F1 Racing z bardzo obszernym i optymistycznym wywiadem z Polakiem – zachęcam do kupna!

Poniżej jeszcze trochę „mediów” z wczoraj – Polecam najnowszy film „bez komentarza”. Oczywiście cały czas czuwam nad rozwojem sytuacji i jeżeli pojawią się jakiekolwiek nowe informacje, to dowiecie się o nich tu.

blank

blank

blank

blank
blank

Aktualizacja sobota


Według niemieckiego Auto Motor und Sport, na koniec czwartkowych testów był zaledwie 1 dziesiątą sekundy wolniejszy od regularnego kierowcy Mercedesa, Garego Paffetta. Przypomnijmy, że według wcześniejszych doniesień podczas porannej sesji – kiedy kierowcy jeździli po mokrym torze – Kubica był szybszy od tego kierowcy o pół sekundy.

Źródło i fot.: sokolimokiem.tv, facebook.com/MercedesBenzDTM, Twitter.com, dtm.mercedes-benz.com, Daimler, f1reports.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl  

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi