KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Robert Kubica złamał kość piszczelową prawej nogi [aktualizacja 19:00]

Wiemy już co stało się Robertowi Kubicy podczas wczorajszego upadku. Polak złamał kość piszczelową prawej nogi, w miejscu jednego z poprzednich złamań z lutego. Polak od razu trafił do szpitala w Versilia w celu wykonania prześwietlenia. Kubica pozostaje na badaniach w jednej z włoskich placówek, niezbędna jednak będzie interwencja chirurgiczna. Poniżej zapraszam na zapis wydarzeń aktualizowany na bieżąco.


Aktualizacja 19:00: Robert Kubica przeszedł już operację nogi i jak powiedział Marcin Czachorski, wszystko przebiegło bez komplikacji.

Aktualizacja 12:00: Zgodnie z zapowiedziami dziś ma się odbyć zabieg kontuzjowanej nogi Roberta Kubicy. Ubolewanie z powodu wypadku wyrazili członkowie zespołu Lotus oraz Fernando Alonso, który jednocześnie określił Polaka mianem najlepszego kierowcy F1. Hiszpan jest przekonany, że gdy Robert wróci do ścigania, nadal będzie świetny.

Aktualizacja 22:30: Marcin Czachorski powiedział PAP, że kontuzja Kubicy nie powinna znacząco wydłużyć okresu rehabilitacji, gdyż najważniejsza jest sprawność ręki, nad której siłą trzeba jeszcze popracować. Menadżer mówi też, że nie ustalono jeszcze miejsca jutrzejszego zabiegu Kubicy. Prawdopodobnie Robertowi nie zostanie założony nawet gips, a jedynie stabilizator zewnętrzny.

Aktualizacja 17:00: Menadżer (nadal – wbrew plotkom) Roberta Kubicy, Daniele Morelli, powiedział, że Polak doznał złamania prawej kości piszczelowej, ale nie jest to groźny uraz. Prawdopodobnie jutro zostanie przeprowadzony zabieg na kontuzjowanej nodze. Nie wiadomo czy lekarze zdecydują się na wstawienie metalowej płytki, czy ponownie zastosują stabilizator zewnętrzny. 

Aktualizacja 15:30: Marcin Czachorski powiedział, że dziś Robert Kubica przejdzie szczegółowe badania i jeżeli będzie potrzeba, to może nawet już jutro zostanie on poddany zabiegowi. Polak ma zostać w szpitali przez kilka dni.

Aktualizacja 11:00: Krystian Sobierajski w Polsat News: noga nie jest złamana a tylko pęknięta. Robert ma mieć założoną szynę, a następnie noga ma być wzmocniona tytanowym elementem.

Aktualizacja 8:30: Były lekarz Roberta Kubicy Riccardo Ceccarelli powiedział, że uraz Polaka to mikrozłamanie i nie powinno mieć większego wpływu na przebieg rehabilitacji.

Aktualizacja 23:15: Polsat News podało, że Robert Kubica rozstał się ze swoim menadżerem, Daniele Morellim. Informację należy jednak traktować z bardzo dużym dystansem, gdyż prawdopodobnie nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zdementował ją już Mikołaj Sokół.

Aktualizacja 22:15: Marcin Czachorski powiedział, że złamanie nie powinno wpłynąć na termin powrotu Roberta Kubicy do ścigania, gdyż kierowca musi poprawić jeszcze siłę prawej ręki.

Aktualizacja 21:30: Adam Malecki podaje, że Robert Kubica złamał kostkę, ale nie jest to poważne złamanie. Polak źle stanął. Założono mu gips, który ma nosić przez miesiąc.

Aktualizacja 21:15: BBC podało, że Robert Kubica przewrócił się w swoim ogrodzie. Będzie potrzebował zabiegu aby poprawić/wstawić tytanową śrubkę tuż nad jego kostką.

Aktualizacja 20:35: Adam Malecki z „Trójki” rozmawiał z lekarzami ze szpitala Santa Corona w Pietra Ligure, którzy nic nie wiedzą o przybyciu tam Roberta Kubicy. Przy okazji Malecki napisał, że Igor Rosello powiedział mu, że widział się z polskim kierowcą 2 tygodnie temu i jego ręka jest w bardzo dobrym stanie. Kubica przyjechał do niego sam samochodem.

Aktualizacja 20:30: Nadal nie znane są okoliczności dzisiejszego urazu Roberta. Mikołaj Sokół poddaje w wątpliwość informację o poślizgnięciu się na lodzie, gdyż w Pietrasanta było dziś 9 stopni Celsjusza.

Aktualizacja 19:00: Tymczasem PAP podał, że Robert Kubica ucierpiał w wyniku wypadku
samochodowego, jednak ta informacja nie wydaje się być prawdziwa.

Kibiców Roberta proszę o zachowanie spokoju i czekanie na kolejne wiadomości.

Jak tylko będzie wiadomo coś więcej w tej sprawie, natychmiast to napiszę.


Bardzo dziękuję wszystkim czytelnikom za pomoc w tworzeniu i aktualizowaniu tej wiadomości.

Jeżeli korzystasz z facebooka, zapraszam na konto strony powrotroberta.blogspot.com ! Dołącz do osób ją lubiących!

Źródła: sokolimokiem.tv, ilg.it, autosport.com, bbc.co.uk, wp.pl

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi