KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Jakub Gerber: Ręka Roberta jest sprawna, potrzeba treningu

Jakub Gerber, pilot rajdowy, który uczestniczył w wypadku Roberta Kubicy w Ronde di Andora, po raz pierwszy od lutego wypowiedział się na temat stanu zdrowia polskiego kierowcy. Gerber powiedział, że prawa ręka krakowianina jest już sprawna, jednak brak w niej siły. Kubica musi teraz skupić się na treningu i odbudowaniu kondycji sprzed wypadku. 

Gerber pomagał w akcji ratowniczej Kubicy tuż po wypadku. Sam nie odniósł w nim żadnych obrażeń. Przez kilka dni po tym wydarzeniu udzielał wywiadów, będąc wyraźnie przybity wydarzeniami z 6 lutego. Ostatnim jego wywiadem był ten w programie Dzień Dobry TVN, w którym zapowiedział, że nie będzie się już wypowiadał na temat stanu zdrowia Roberta. Dziś rano, w tym samym programie Gerber ponownie zabrał głos, niemal rok po tragicznych wydarzeniach z Włoch.

Pilot rajdowy powiedział, że prawa ręka Roberta Kubicy, która najbardziej ucierpiała w wypadku, jest już sprawna, a teraz Polak musi pracować nad odzyskaniem siły i kondycji. Służyły temu m.in. jazdy na rowerze, ale po ostatnim urazie nogi Robert będzie musiał z nich zrezygnować na jakiś czas. Pytany o szczegóły środowego zdarzenia i o to, czy rzeczywiście Kubica się poślizgnął Gerber odpowiedział: „Też tak słyszałem„.

Gerber nie chciał się wypowiadać na temat szczegółowego stanu zdrowia Kubicy, odesłał natomiast zainteresowanych do Daniele Morellego, mówiąc, że jest to osoba będąca najbliżej Roberta.

Pilot nawoływał również do pozytywnego myślenia na temat powrotu Kubicy za kółko, gdyż potrzebne mu jest wsparcie psychiczne.

Sama zgoda Gerbera na wypowiedź może być pozytywnym sygnałem, gdyż należy się spodziewać, że dostał on na nią zgodę od Daniele Morellego. Być może oznacza to początek końca blokady informacyjnej na temat Robert.

Wywiad można obejrzeć tutaj: http://dziendobry.tvn.pl/video/pech-roberta-kubicy—kiedy-wroci-na-tor,1,newest,18352.html

Przebieg całej sprawy z wypadkiem można zobaczyć tu.

Przypominam, że blog bierze udział w konkursie „Blog roku”. Szczegóły w prawym pasku bloga.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku! Dołącz do osób go lubiących! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl

Polecam lekturę miesięcznika F1 Racing !

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi