KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Tredozi zaprzecza współpracy z Ferrari

Gabriele Tredozi – człowiek, który według ostatnich doniesień medialnych miał być odpowiedzialny za stworzenie zespołu testowego dla Roberta Kubicy w Ferrari, powiedział, że informacje o jego powiązaniach z Ferrari to „póki co tylko plotki”. Zgodnie z zapowiedziami, obecnie nie otrzymujemy nowych informacji o polskim kierowcy i pewnie ta sytuacja długo się nie zmieni. Dziś prezentuję ponadto wyniki ankiety, przypominam film i nie tylko.

Poszukiwanie informacji o Robercie Kubicy w ostatnich tygodniach jest bardzo trudne. Wśród wyników wyszukiwań nie da się znaleźć takiego, które nie zawierałoby nazwy „Ferrari”. Czytając – mimowolnie – różne artykuły, dochodzę do jednego wniosku: media nie zdają sobie sprawy z sytuacji, jaką tworzą przekazywane przez nich wiadomości, czy raczej powielane przez nich plotki. Krzykliwe tytuły „Ferrari inwestuje w Kubicę”, „Ferrari tworzy zespół dla Kubicy”, czy nawet „Kubica będzie jeździł w Ferrari!” pompują balon oczekiwań mniej cierpliwych kibiców do granic wytrzymałości.

A czy nie lepiej byłoby poczuć się całkowicie zaskoczonym, kiedy po szczęśliwym końcu rehabilitacji Robert i Ferrari ogłosiliby ewentualną współpracę? Obecna sytuacja może doprowadzić do tego, że – w razie nie daj Boże, jakiegokolwiek niepowodzenia w powrocie do F1 – sfrustrowani kibice zaczną wylewać swoje żale na wszystkich dookoła, hańbiąc dobre imię tych, którzy akurat w tej sytuacji byli najbardziej poszkodowani.

Niestety, w tym owczym pędzie wszystkich mediów, domniemania jednej gazety, są przez drugą podawane jako pewnik. Oto możemy przeczytać, że Włochom z Ferrari bardzo zależy na ściągnięciu Kubicy albo że został już stworzony specjalny zespół testowy dla Polaka. Tymczasem osoba, która miała go stworzyć, czyli Gabriele Tredozi (ten domysł powstał tylko dlatego, że zobaczono go w restauracji razem z Patem Fry`em), zaprzeczył tym plotkom. Jak poinformował na swoim Twitterze Dimitris Papadopoulos, rozmawiał on z Włochem, który powiedział, że doniesienia o jego powiązaniach z Ferrari to „póki co tylko plotki”. Oczywiście nic innego nie mógł zrobić, ale nie mniej media powinny podawać taką informacje przynajmniej ze znakiem zapytania, a nie ze 100% pewnością.

Przepraszam, że po raz kolejny o tym wspominam, ale wydaje mi się to ważne. Wiem, że duża część czytelników bloga jest cierpliwa i wytrwała i dziękuję za to. Dzisiejszy apel to raczej wezwanie do mediów o bardziej przemyślane podejście do sprawy. Bo teraz już mało kto zajmuje się tym co najważniejsze – czyli zdrowiem Roberta, a spora liczba osób już zastanawia się jak będzie układała się współpraca Kubica-Alonso albo kiedy Massa zostanie zastąpiony przez Polaka. Na te rozważania przyjdzie jeszcze czas, póki co zachowajmy spokój.

Jako uzupełnienie tych wszystkich plotek o Ferrari, dodam tylko, że omnicorse.it zasugerował, że teraz Robertem zajmą się lekarze poleceni mu przez Ferrari.

Teraz chciałbym zaprezentować wyniki ostatniej sondy. Pytanie brzmiało: Jak odbierasz zatrudnienie przez Lotusa Romaina Grosjeana w świetle powrotu Roberta Kubicy do F1?
Oto Wasze odpowiedzi:
Zatrudnili go po to, by Kubica mógł go zastąpić w trakcie sezonu 28 głosów (6.32%)
Grosjeana będzie ewentualnie łatwiej zastąpić niż Pietrowa 31 głosów (7%)
To przekreśla szanse Kubicy na powrót w tym zespole 141 głosów (31.83%)
Kubica i tak nie chciałby wracać w Lotusie 243 głosy (54.85%)

Zapraszam oczywiście do udziału w kolejnym głosowaniu.

Chciałbym przypomnieć, że zbliżamy się do końca konkursu wiedzy o Robercie Kubicy. Zostaną w nim zadane jeszcze tylko 2 pytania, a wyniki tuż po nowym roku.

Na koniec przypominam również film, prezentowany na blogu, a stworzony przez KuBikaTv. Mam nadzieję, że „The human. The hero” pozwoli nam uspokoić nastroje i zasygnalizuje, że najważniejsze jest aby Robert Kubica odzyskał zdrowie.

Już w czwartek nowy numer miesięcznika F1 Racing !

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku! Dołącz do osób go lubiących!

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi