KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Szczęśliwego Nowego Roku dla czytelników bloga

Kończy się 2011 rok, bardzo smutny dla kibiców polskich sportów motorowych. Robert Kubica, najlepszy polski kierowca wyścigowy w historii uległ bardzo poważnemu wypadkowi, który postawił jego dalszą karierę w Formule 1 pod znakiem zapytania. 10 miesięcy po tym zdarzeniu nadal nie wiemy kiedy nasz kierowca wróci do ścigania. Na nadchodzący, 2012 rok życzę wszystkim czytelnikom bloga, aby to właśnie w ciągu najbliższych 12 miesięcy nasz idol wrócił do pełnej sprawności i do sportu. Aby czas oczekiwania był krótki i pełen jedynie pozytywnych emocji. Każdemu z Was życzę też zdrowia i spokoju w Nowym Roku i udanej zabawy sylwestrowej!

Mijający rok był dla nas dość trudny. Brak Roberta Kubicy w stawce kierowców F1 był dla kibiców tego sportu, szczególnie tych nowych, dużym szokiem. Długo trzeba było przyzwyczajać się do braku krakowianina na torze. Niepewność co do stanu jego zdrowia często powodowała między nami spięcia. Życzę sobie, aby nie było ich już od nowego roku i abyśmy wszyscy zgodnie czekali na kolejne informacje i powrót Roberta.

Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzili bloga od czasu jego założenia, czyli 21 lutego. Dziękuję za miłe słowa i uwagi oraz za zaufanie, którym mnie obdarzyliście. Mogą o nim świadczyć ponad 2 mln wyświetleń bloga przez 10 miesięcy. Mam nadzieję, że będę spełniał Wasze oczekiwania.

Dziękuję również czytelnikom za „lubienie” bloga na facebooku, za udział w konkursach, komentarze. Chcę poinformować, że już niebawem zostanie rozstrzygnięty konkurs wiedzy o Robercie Kubicy, który przez pół roku był na blogu. W ciągu tego czasu zadałem 159 pytań, w których trzeba było wykazać się bardzo dużą wiedzą o naszym kierowcy.

W 2012 roku miejmy nadzieję, że doczekamy się pozytywnych rozstrzygnięć w kwestii powrotu Roberta Kubicy do sportu. W tym czasie na blogu zajdą spore zmiany. Jego główna funkcja pozostanie niezmienna – dostarczanie nowych, ważnych informacji o stanie zdrowia Roberta Kubicy i jego drodze do powrotu do F1. Kiedy on nastąpi blog przestanie mieć sens istnienia. Oby nastąpiło to jak najszybciej. Zanim jednak się doczekamy, proponuję Wam kilka nowości.

Pierwszą będzie stworzenie całkiem nowej części bloga, w której będą przeprowadzane relacje na żywo z wyścigów Formuły 1. Będą to relacje pełne, bogate w opisy, czasem opatrzone moim drobnym komentarzem. Będzie można pod nimi komentować przebieg wyścigu, wymieniać się poglądami.

Dodatkowo zostanie uruchomione typowanie wyników wyścigów przed każdą eliminacją mistrzostw świata. Na podstawie wyników końcowych tworzony będzie ranking najlepiej typujących czytelników.

Trzecią nowością w tej części bloga, będą krótkie informacje dotyczące wydarzeń z Formuły 1. Będą one przeznaczone dla tych, którzy chcą uzyskać tylko najważniejsze, krótkie informacje związane z F1, bez sensacyjnego tonu i zbędnych cytatów/opisów. Nie przeczytacie tam zatem o dziewczynie Lewisa Hamiltona czy nowym pomyśle zraszania torów Berniego. Słowem: krótko, zwięźle i na temat.

O innych, mniejszych zmianach będę jeszcze informował. Teraz pragnę jeszcze podkreślić, że mój blog bierze udział w konkursie „Blog Roku” 2011. O tym konkursie będę jeszcze informował.

I na koniec jeszcze raz: Szczęśliwego Nowego Roku!

Nowy numer miesięcznika F1 Racing już w salonach prasowych!

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku! Dołącz do osób go lubiących! 

http://www.blogroku.pl/kategorie/stan-zdrowia-i-powrot-roberta-kubicy-do-f1-,gwks2,blog.html

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi