KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Garść informacji i wyniki ankiety

W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka ciekawych informacji, które mogą mieć związek z obecną sytuacją Roberta Kubicy. Chodzi m.in. o wypowiedzi Romaina Grosjeana dotyczące jego długotrwałej przyszłości w Lotusie, dodatkowe informacje o publicznym wystąpieniu Roberta Kubicy w styczniu we Włoszech i jego testach w Ferrari. Na koniec wpisu zaprezentuję wyniki ostatniej ankiety.

W niedzielę informowałem o akcji promowania honorowego krwiodawstwa w Pietra Ligure. Jak poinformowało dziś internetowe wydanie dziennika Rzeczpospolita, chodzi jednak o promowanie bezpiecznej jazdy samochodem. Niemniej, jak widać, akcja jest planowana, przygotowywana jest również konferencja prasowa. Dziennik spekuluje, że to na niej może być ogłoszona przyszłość Polaka.

Taki rozwój wydarzeń byłby sensacyjny, gdyż wiemy, że dopiero na styczeń zaplanowano pierwsze testy Roberta w bolidach jednomiejscowych.

Nie należy się spodziewać, że w ewentualnym oświadczeniu zostanie ogłoszona kontynuacja współpracy z Lotusem. W tym zespole coraz pewniej czuje się Romain Grosjean, który chce przejechać w ekipie cały sezon, a Eric Boullier w dalszej perspektywie widzi w nim lidera zespołu. Raczej definitywnie potwierdza to rozejście się dróg Lotusa i Kubicy. Przypomnę jednak, że Eric Boullier deklarował ostatnio dalszą chęć pomocy Robertowi Kubicy, po uzgodnieniu szczegółów z Daniele Morellim, łagodząc jednocześnie stanowisko wyrażone na początku grudnia.

Jednocześnie pojawiły się kolejne plotki łączące krakowianina z Ferrari. Według Andrei Cremonesi z La Gazetta dello Sport są już zaplanowane wiosenne testy Kubicy w bolidzie z Maranello z 2010 roku. Po nich Robert miałby w sezonie 2013 zastąpić Felipe Massę i partnerować Fernando Alonso. Wszystko dzieje się na mocy wstępnego porozumienia pomiędzy włoską ekipą a Polakiem.Włoch jest znany z bycia blisko Ferrari.

Optymizm tymi wiadomościami studzi nieco Mikołaj Sokół, który wczoraj napisał, że jazda Roberta jako podstawowego kierowcy w Ferrari pozostaje nadal w sferze marzeń, a teraz najważniejsze jest odzyskanie zdrowia przez Polaka. Jak napisał dziennikarz – powrót Kubicy do F1 po tak ciężkim wypadku może być równie trudny, jak dostanie się do „Jedynki”.

Miejmy jednak nadzieję, że skoro udało się Robertowi dostać do królowej sportów motorowych, to uda mu się również do niej wrócić.

Na koniec dzisiejszego wpisu prezentuję wyniki ostatniej ankiety. Pytanie brzmiało: Jak oceniasz szanse Roberta Kubicy na jazdy w 2012 roku w F1?
Oto rozłożenie Waszych odpowiedzi:
Jest to niemal pewne Robert odzyska zdrowie i znajdzie zespół 323 głosy (50.39%)
Robert powinien odzyskać pełnię sił, ale może nie znaleźć zespołu 136 głosów (21.21%)
Odzyska sprawność, ale będzie tylko testerem 85 głosów (13.27%)
Kubica nie odzyska jeszcze wymaganej sprawności 97 głosów (15.13%)

Dziękuję za głosowanie i zapraszam do kolejnej sondy.

Polecam lekturę  miesięcznika F1 Racing !

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku! Dołącz do osób go lubiących!

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi