KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Boullier: Kontrakt z Kubicą jest na poziomie zerowym

Szef Lotus Renault GP, Eric Boullier wypowiedział się wczoraj dla francuskiej prasy na temat Roberta Kubicy, w świetle zatrudnienia Romaina Grosjeana jako drugiego kierowcy w sezonie 2012. Stwierdził on, że kontrakt z Robertem Kubicą jest na poziomie zerowym, a on sam nie wie, czy Polaka czeka jeszcze jakaś wspólna przyszłość z Lotusem. Niebawem powinniśmy poznać nazwisko trzeciego kierowcy ekipy z Enstone. A we Włoszech La Gazzetta dello Sport po raz kolejny łączy Roberta Kubicę z Ferrari.

Jak można zauważyć po tytułach prasowych, większość mediów odbiera wczorajszą informację o zatrudnieniu przez Lotusa mistrza serii GP2, jako zamknięcie furtki dla Roberta Kubicy do powrotu w trakcie przyszłego sezonu. Pojawiały się jednak i opinie, że Grosjeana może być łatwiej zastąpić Kubicą niż Pietrowa.

Francuskie media, zachwycone powrotem francuskiego kierowcy do F1 nie zapomniały zapytać wczoraj szefa Lotus Renault GP o Polaka. Boullier odpowiedział zdawkowo:

Jeżeli chodzi o Kubicę, to sytuacja jest teraz zerowa. Nie wiem czy będzie jakaś przyszłość pomiędzy Lotus-Renault a Robertem. Mamy dwóch właścicieli, niebawem zostanie ogłoszony trzeci kierowca.”

Jak sugeruje Mikołaj Sokół, tym trzecim zawodnikiem może być Jerome d`Ambrosio, którego menadżerem jest Eric Boullier.

Takie słowa, biorąc pod uwagę jeszcze niedawne deklaracje o pomocy dla Roberta ze strony Lotusa, mogą niepokoić i należy już skłaniać się ku myśli, że współpraca obu stron jest już definitywnie zakończona. W Formule 1 nie ma jednak nic pewnego, a najważniejsze, aby polski kierowca odzyskał pełnię zdrowia. Wtedy powinien znaleźć miejsce w stawce F1.

Według włoskich dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport tym miejscem może być zespół Ferrari, które „uważnie przygląda się postępom rehabilitacji Kubicy”. Włosi napisali, że celem Roberta jest rozpoczęcie testów na początku wiosny, a być może bolidem F1, jakim rozpocznie jazdy będzie czerwony bolid z 2010 roku. Według gazety krakowianina czeka przyszłość w Ferrari, a obie strony bardzo chcą ze sobą współpracować.

Pozwolę sobie jeszcze na jedną osobistą uwagę. Często w komentarzach pojawia się zdanie, że Robert i jego „obóz” czekają na formalne zakończenie kontraktu z Lotus Renault GP, a jak to się stanie to od razu uaktywnią się medialnie i poznamy świetlaną przyszłość Polaka. Takie myślenie jest błędne. Kontrakt nie zabrania wypowiadać się o swojej przyszłości, szczególnie w sytuacji krakowianina. Czy Kubica czekał w 2009 roku aż formalnie wygaśnie jego kontrakt z BMW Sauber aby ogłosić podpisanie umowy z Renault? Nie… Nie spodziewajmy się potoku wspaniałych wiadomości po 31. grudnia, bo teraz naprawdę nie o kontrakty chodzi. Robert musi dojść do siebie, wtedy być może zostaną upublicznione jakieś informacje o potencjalnych pracodawcach.

Za pomoc w tworzeniu wpisu dziękuję czytelnikowi BYKU.

Najnowszy numer miesięcznika F1 Racing już w sprzedaży!

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku! Dołącz do osób go lubiących!

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi