KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Wyniki ankiety i nie tylko

W ostatnim tygodniu mieliśmy wiele informacji dotyczących Roberta Kubicy i jego przyszłości w F1. Część była optymistyczna, inna nieco mniej, najważniejsza jest jednak ta, że Polak przeszedł operację nadgarstka i teraz czeka go nieco przerwy w ćwiczeniach. W tym czasie powinniśmy mieć nieco mniej wiadomości o polskim kierowcy, chyba że zostanie wydane zapowiadane wcześniej wspólne oświadczenie zespołu Lotus Renault GP i Kubicy. Dziś zapraszam do poznania wyników ostatniej sondy i nie tylko.

Listopad miał być decydującym miesiącem dla Roberta Kubicy i chyba najważniejsze informacje – póki co nieoficjalne, ale z pewnych źródeł – otrzymaliśmy już. Lotus Renault GP będzie czekało na krakowianina, a jeżeli ten nie zdąży z przygotowaniami na początek sezonu Formuły 1, to do momentu wyzdrowienia zastąpi go inny kierowca – prawdopodobnie Romain Grosjean.

Robert jest w bardzo trudnej fazie rehabilitacji – usprawniać działanie swojego ciała jest mu coraz trudniej, gdyż do poprawienia są już „detale” (biorąc pod uwagę skale obrażeń), ale bez tych „detali” jazda będzie niemożliwa. Wierzymy, że rehabilitacja Kubicy znowu da szybkie i konkretne efekty i od początku przyszłego sezonu będziemy oglądać Polaka na torze.

Teraz zapraszam do zapoznania się z wynikami sondy, która wczoraj zakończyła się na blogu. Pytanie brzmiało: Jak odbierasz ponowne uruchomienie strony internetowej Roberta Kubicy?
To zapowiedź szybkiego powrotu 165 głosów (18.7%)
To pozytywny sygnał, że powrót jest pewny 361 głosów (40.9%)
To ukłon w stronę kibiców, nie świadczący o niczym 260 głosów (29.5%)
To znak, że zostanie ogłoszony koniec kariery 96 głosów (10.9%)

Zapraszam do udziału w kolejnej sondzie, tym razem mamy znacznie więcej informacji do „oceny”.

Przypominam o istnieniu „forum” wszystkich, którzy chcieliby dyskutować o F1, Robercie Kubicy, kartingu czy grach wideo. Dzięki możliwości powiadamiania o nowych „postach” na e-mail możecie być na bieżąco z nowymi wpisami. (Adres e-mail nie jest przeze mnie jakkolwiek przechowywany). Chciałbym również przypomnieć, w związku ze zmianami na blogu, że można co do nich wyrażać swoje opinie. Najlepiej na forum w zakładce off-topic lub na maila. Bardzo Wam dziękuję i pozdrawiam.

Najnowszy numer miesięcznika F1 Racing już w salonach prasowych!

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Strona powrotroberta.blogspot.com jest już na facebooku! Dołącz do osób go lubiących!

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi