KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Morelli opisuje obecny stan Roberta Kubicy

Daniele Morelli przedstawił dziś w wywiadzie dla telewizji Polsat aktualny stan zdrowia Roberta Kubicy i jego drogę w odzyskiwaniu sprawności. Włoch stwierdził, że Robert może wykonywać takie ruchy ręki jak normalny człowiek, ale nadal kończyna jest bardzo słaba pod względem siły. Robert jest w dobrym humorze, a w jego rehabilitacji widać postępy.

Morelli, jakby na podsumowanie kończącego się sezonu, przedstawił w telegraficznym skrócie 9 miesięcy rehabilitacji Kubicy. Przyznał, że tuż po wypadku mocno obawiał się o życie Roberta i jako bliska Kubicy osoba cierpiał widząc kolejne operacje i męki Roberta. Potem jednak cieszył się widząc postępy, jakie każdego dnia czynił Polak w swojej rehabilitacji.

Włoch opisał także kluczowy moment w rehabilitacji krakowianina, czyli okres sierpnia i września. Przeprowadzona podczas weekendu wyścigowego w Belgii operacja miała na celu przywrócenie mobilności łokcia i zakończyła się ona pełnym sukcesem, ale Robert odpoczywał po niej od cięższych treningów przez miesiąc. Następnie została przeprowadzona operacja przedramienia, która przywróciła ruchomość i rotację przedramienia.

Jak podkreślił menadżer, Kubica jest teraz w stanie wykonywać takie same ruchy jak normalny człowiek, jednak jego prawa ręka jest bardzo słaba przez długi czas unieruchomienia i właśnie na tym skupia się teraz rehabilitacja. Robert musi jednak ćwiczyć ostrożnie, aby nie przeciążyć ramienia. Morelli uważa, że Robert wróci do pełni sił oraz że Robert jest w dobrym nastroju, a to świadczy o postępach w rehabilitacji.

Morelli przeprosił wszystkich za nieobecność Kubicy w mediach i prosił o zrozumienie jego decyzji. Robert chce pokazać się dopiero w kombinezonie i kasku, co będzie oznaczało, że wrócił do ścigania.Włoch przyznał jednocześnie, że jest zdziwiony niesłabnącym zainteresowaniem świata Formuły 1 powrotem Kubicy do ścigania. Podczas 16 lat pracy w F1 uważał, że środowisko wyścigowe bardzo szybko zapomina o kierowcach, w tym przypadku jest jednak inaczej. Morelli cieszył się z ostatniego filmu nakręconego przez sławy F1 w Abu Zabi, ale powiedział że takich słów wsparcia – drogą nieoficjalną, dostaje znacznie więcej.

Przypomnę, że w najbliższy wtorek Robert ma przejść zabieg usunięcia stabilizatora zewnętrznego.

Najnowszy numer miesięcznika F1 Racing już w sprzedaży!

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku! Dołącz do osób go lubiących!

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi