Renault przygotowało już bolid dla Roberta Kubicy

Mimo że Robert Kubica jest dopiero na początku swojej drogi w odzyskiwaniu sprawności prawej ręki, to zespół Lotus Renault GP jest już gotowy na ponowne wdrożenie go w rolę kierowcy Formuły 1. Jak podkreśla szef zespołu, Eric Boullier, Polak wciąż jest ważną częścią ekipy z Enstone i wie o wszystkim co się w nim dzieje.

Boullier poleciał prosto z Turcji do kliniki Riccardo Ceccarellego, w której przebywa obecnie Robert Kubica. Francuz spotkał się z Polakiem i jego menadżerem aby przekazać najnowsze wieści z zespołu i uzgodnić warunki ich dalszej współpracy.

Szef Lotus Renault GP powiedział o swojej wizycie u Kubicy: „Rozmawialiśmy o ostatnich poprawkach samochodu, o rozwoju zespołu. Robert chciał poznać szczegóły na temat bolidu, opon i strategii. On nadal jest bardzo zaangażowany, ma kontakt z inżynierami, a my informujemy go o wszystkich ważnych decyzjach zapadających wewnątrz zespołu. Nadal jest częścią rodziny Lotus Renault GP.

Francuz zdradził bardzo istotny fakt dotyczący powrotu Roberta Kubicy do kokpitu samochodu wyścigowego. Jak powiedział, zespół przygotował już dla Polaka samochód Renault F1 z 2009 roku aby mógł nim jeździć gdy tylko odzyska wystarczającą sprawność w ręce.

Przypomnę tylko, że zespoły mają zakaz testowania obecnych aut (poza 3 testami na prostej), dlatego Robert dostanie starszy model. Polak będzie mógł nim jeździć jeszcze przed odzyskaniem superlicencji, uprawniającej do jazdy w F1. Jej ponowne zdobycie może stanowić poważny problem, jeżeli Kubica nie odzyska 100% sprawności ręki.

Nam pozostaje już tylko czekać na odzyskanie sprawności przez Roberta.

Źródło wypowiedzi Erica Boulliera: lotusrenaultgp.com

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.