Lopez wypowiadał się podczas Grand Prix Hiszpanii. W Wywiadzie dla gazety Marca, właściciel Genii Capital, czyli właściciela Lotus Renault GP, powiedział, że Kubica na pewno nie wystartuje w żadnym z wyścigów Formuły 1. Nie wykluczył on jednak, że Polak weźmie udział w jednym z piątkowych treningów pod koniec sezonu.
Lopez powiedział, że nikt nie wie ile potrwa rehabilitacja Kubicy, ani on, ani jego lekarze. Obecnie Polak przechodzi rehabilitację we Włoszech.
Powstaje jednak pytanie, dlaczego Kubica po odzyskaniu sprawności i specjalnej licencji uprawniającej do startów w F1 (tzw. superlicencji), będzie mógł brać udział jedynie w piątkowych treningach, a nie w wyścigu. Odpowiedź jest prosta – Nick Heidfeld ma podpisany kontrakt na cały sezon startów w F1. Wcześniej pojawiły się informacje, że Niemiec ma kontrakt odnawialny z wyścigu na wyścig.
Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy już oglądać Roberta Kubicę w wyścigach Formuły 1.
Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl


