Latvala chce Hat-tricka

Jari Matti Latvala chce powetować sobie brak tytułu Mistrza Świata wygraniem wszystkich rajdów do końca sezonu. Fin swój marsz do osiągnięcia tego celu rozpocznie już jutro.

Latvala na 3 rundy przed końcem sezonu nie może być jeszcze pewny tytułu wicemistrza bowiem trzeci w klasyfikacji Andreas Mikkelsen traci do niego zaledwie 23 punkty, co oznacza, że w przypadku swojej wygranej i braku punktów Latvali, może wyjść przed niego po Rajdzie Korsyki.

„Nie udało mi się zrealizować celu, jakim było zdobycie tytułu mistrza świata, ale sezon się jeszcze nie skończył i chcę wygrać wszystkie pozostające w nim rajdy. Udany koniec sezonu będzie dobrym przygotowaniem do następnego. Muszę jechać szybko i równo” – mówi Fin w wywiadzie dla wrc.com.

Latvala podkreśla, że z Rajdem Korsyki wiąże bardzo miłe wspomnienia i zamierza w nim powalczyć. Przypomnijmy, że kierowca Volkswagena wygrał tu w ubiegłym roku.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 22 sierpnia

Urodził się Ian Scheckter (18 startów).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii i zapewnia sobie drugi tytuł mistrzowski w F1. Jedyne podium w F1 zgarnia Hans Herrmann.

Bruno Senna zastępuje Nicka Heidfelda w bolidzie Lotus Renautl. Niemiec nie wróci już do F1.

Archiwum