Miejsce Latvali bezpieczne

Szef Volkswagena powiedział, że Jari Matti Latvala ma pewne miejsce w składzie ekipy w sezonie 2016.

Po kilku ostatnich nieudanych występach pojawiły się głosy, że Fin może stracić swoją pozycję w niemieckiej ekipie. Na jego miejsce miałby wskoczyć dobrze spisujący się ostatnio Andreas Mikkelsen, a do drugiego zespołu Volkswagena trafiłby jeden z młodych, dobrze rokujących kierowców – Hayden Paddon lub Ott Tanak.

Te dywagacje wydają się być jednak nieaktualne, gdyż jak powiedział Autosportowi Jost Capito, miejsce Latvali w Volkswagenie nie jest zagrożone.

„Porozmawiamy o tym, co się wydarzyło, ale nie ma pytania dotyczącego miejsca Jarriego w zespole na ten czy przyszły rok. Mam kontrakt na przyszły sezon, a jeżeli by takiego nie miał, to już byśmy taki szykowali” – powiedział Capito.

Zapytany o ostatni występ w Rajdzie Polski, gdy Latvala atakując 3. miejsce wypadł z trasy i ostatecznie był 5., Capito powiedział: „Myślę, że nadal są jakieś demony w Polsce, których musi się pozbyć”.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.

Archiwum