Rajd Meksyku – straty/zyski w sekundach na kilometr [Aktualizacja niedziela 23:50 Porównanie Rajdów- Monte Carlo, Szwecji i Meksyku, postęp RK w Meksyku]

fot. Aldona Marciniak

Witam serdecznie w nowej serii bloga, „Trochę statystyki”. 

Znajdziecie tutaj odpowiedź na pytanie o tempo jakie prezentuje Robert Kubica ma poszczególnych OS-ach rajdów WRC, a także innych wybranych kierowców. Seria ta będzie się rozwijać, także z waszym udziałem. Jeśli macie uwagi, propozycje statystyk które chcielibyście zobaczyć, kierowców których tempo też  chcielibyście porównać, piszcie w komentarzach pod postem. 
Aktualizacja niedziela godz. 20:07

Tabela z tempem Kubicy w całym Rajdzie Meksyku. Później pojawią się inne statystyki i krótkie podsumowanie.

Aktualizacja niedziela godz. 20:50

Tempo najszybszych 7 kierowców w całym Rajdzie Meksyku.

Andreas Mikkelsen
Dani Sordo


Elfyn Evans
Jari-Matti Latvala


Mads Ostberg
Sebastien Ogier


Thierry Neuville

Aktualizacja niedziela godz. 23:15

Pewnie nie jeden z was zastanawiał się, jak wyniki (i tempo) Kubicy w Rajdzie Meksyku wyglądają w liczbach na tle tegorocznego Rajdu Monte Carlo. Czas na krótkie porównanie.

Rajd Monte Carlo

Pomimo braku zdobyczy punktowej i nieprzejechanego Power Stage’a, to był zdecydowanie najlepszy rajd Kubicy w tym sezonie. Jeden niewielki błąd pierwszego dnia oraz kary czasowe, awarie techniczne dały efekt 0 punktów. Jednak gdy przyjrzymy się tempu, wyłania się zupełnie inny obraz rajdu: 4 wygrane OS-y (w tym jeden z miażdżącą przewagą 0,6 sek/km na odcinku liczącym 51,7 km!!!), 3 OS-y w tempie czołówki (<0,5 sek/km do lidera), dwa OS-y w dobrym tempie (<1 sek/km do lidera).

Rajd Szwecji
 
W Rajdzie Szwecji, pomimo braku punktów (awarii i kar regulaminowych ciąg dalszy), Kubica zaprezentował dobre tempo. Jeden wygrany OS, trzy inne w tempie czołówki (<0,5 sek/km do lidera),  6 kolejnych odcinków przejechanych w dobrym tempie (<1 sek/km do lidera), tak w
skrócie można podsumować występ Roberta w rajdzie Szwecji. Tempo jak na Ice Master’a przystało 🙂

 Rajd Meksyku

Meksyk jest pierwszym tegorocznym rajdem, w którym 0 pkt nastąpiło po błędzie Kubicy a nie awarii samochodu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że miał w tym rajdzie miejsce duży przesiew: aż 7 kierowców WRC miało przygody skutkujące dużą stratą czasową, czy Rally 2 (w tym np. Latvala i Neuville). Statystyki jednak pokazują, że tempo Roberta było dobre: jeden wygrany OS (uliczny, na asfalcie), dwa kolejne w tempie czołówki (<0,5 sek/km do lidera), 4 w dobrym tempie (<1 sek/km do lidera). I tylko jedna duża przygoda skutkująca Rally 2.

Więcej w
poniższych tabelach.


Aktualizacja niedziela godz. 23:50

Czy Kubica zrobił postęp w Rajdzie Meksyku? W pewnym sensie tak. Na pewno przejechał więcej OS-ów jak przed rokiem (i miał mniej przygód, zdobył więcej doświadczenia), ale uzyskał trochę gorsze tempo na czystych OS-ach jak w sezonie 2014. Więcej w poniższej tabeli.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!


Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy