OS-y po 80 km w Meksyku?

Organizatorzy Rajdu Meksyku chcą uczynić przyszłoroczną edycję rajdu jeszcze trudniejszą i sprawić, że ukończenie tej rundy WRC będzie wyjątkowym osiągnięciem.


Tegoroczny Rajd Meksyku należał do najdłuższych w kalendarzu, licząc 395 km OS-owych. Organizatorzy teraz chcą jeszcze bardziej wydłużyć OS-y, wykorzystując maksymalny dystans pomiędzy zmianą opon, wynoszący 80 km.

Jak mówi w rozmowie z Autosportem Patrick Suberville – dyrektor imprezy: „Dwa lata temu zdecydowaliśmy, że to będzie impreza wytrzymałościowa. Zespoły przyjeżdżają do Meksyku z daleka i chcemy, aby im się to opłacało. Musimy siąść i porozmawiać z ludźmi, bo jest wiele punktów widzenia. Chcemy, aby ukończenie tego rajdu coś znaczyło dla wszystkich – od Sebastiana Ogiera po prywatnych kierowców”.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!


Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.

Archiwum