Kubica Permane

Permane o Kubicy na poziomie Alonso i SchumacheraAlan Permane, dyrektor sportowy Renault, który miał okazję współpracować z Robertem Kubicą, był gościem podcastu Beyond the Grid, gdzie był pytany o Polaka.

Nie mogło zabraknąć pytania o dzień wypadku Kubicy, który był dla wszystkich w Lotus Renault stresujący.

„Pamiętam, gdzie byłem, pamiętam, że zwołane zostało pilne zebranie. To był sobotni czy niedzielny poranek – weekend w każdym razie. Gerard Lopez, który był prezesem je zwołał. Mieliśmy burzę mózgów, co możemy zrobić. Nie wiedzieliśmy, jak długo go nie będzie. Wówczas wiedzieliśmy o całej sytuacji bardzo mało. Było jednak jasne, że nie da się zastąpić w krótkim czasie takiego kierowcy. Po ulicy nie chodzili Alonso czy Schumacher, szukający posady – bo przecież na takim poziomie był Robert” – wspomina Permane.Francuz zaznaczał, jak dużym talentem jest Robert i jak bardzo poświęcał się F1.

„Jest bez wątpienia talentem pierwszej wody. Oddycha wyścigami i myśli tylko o jeździe oraz wygrywaniu. Dbał o wszystko co w jego mocy by spisywać się lepiej, a jego samochód jeździł szybciej. To było super imponujące” – dodaje.

Ponownie przypomniał on historię okrążenia na Suzuce w 2010 roku.

„Wydaje mi się, że zakwalifikował się drugi w tym samochodzie. Wysiadł i był kompletnie biały, cały się trząsł i powiedział, że nawet nie może teraz rozmawiać i musi usiąść i uspokoić się. Stwierdził, że nigdy nie zrobił takiego okrążenia, nigdy nie włożył takiego wysiłku w okrążenie. Nie wiem, czy przestraszył się tego, co zrobił, ale potrafi być dość emocjonalnym facetem” – powiedział Permane, który stwierdził, że Kubica jest talentem jednym na milion.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Archiwum

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Karun Chandhok (11 startów w latach 2010 – 2011).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).

Najnowsze wpisy